Něžná Pivoňka

Květiny plné ranní rosy, slunce, deště a větru.

Příběh Něžné pivoňky

Přemýšleli jste někdy nad tím, kde se berou, ty na první pohled, dokonalé květiny? Květiny, které dáváte pro potěšení při různých více či méně slavnostních příležitostech? 

Chtěla jsem tuto situaci změnit a všechno, co se mi od té chvíle začalo dít v životě, mě směřovalo k tomu, že bych v tomto oboru měla začít i podnikat. 


Nakonec mě ocenili nejen mí milí zákazníci, ale také porotci soutěže:

"Má vize ekologického květinářství vyhrála v roce 2020 krajské kolo soutěže pro začínající podnikatele T-Mobile Rozjezdy a Moneta živnostník roku 2021 Karlovarského kraje. Získala jsem dokonce ocenění Srdcař roku 2021."

Uvěřila jsem, že mohu na stolech lidí vyměnit květiny z dovozu se smutnou minulostí za české kvítky z naší přírody překrásného Karlovarského kraje. Přála jsem si, aby lidé měli ve svých domovech květiny s příběhem, který znají od semínka.


Máme velké štěstí, že naše příroda je na květiny neskutečně bohatá a lze z nich uvázat nádherné kytice. Naše prababičky to věděly. Vázaly květiny ze svých zahrad, okolních lesů a polí. V našich podmínkách, zcela v souladu s přírodou, se dají vypěstovat květiny stejně krásné jako etiopské růže. Proto jsem začala pěstovat tulipány, pivoňky, jiřiny, kopretiny a mnoho dalších druhů květin a doplňuji je i květinami z českých luk. Jsme pyšní na to, že nyní téměř všechny naše překrásné květiny pochází z vlastní produkce na květinové farmě, což nám umožňuje kontrolovat jejich kvalitu od základu.

Nevěsty

Princip férových květin je oblíbený i mezi nevěstami, které touží po něžné květinové výzdobě. Tyto ženy netrvají na kytici růží, jsou otevřené novým, přitom v naší krajině, zcela tradičním možnostem a souzní s myšlenkou udržitelnosti a ekologického chování. 
Věřím, že květiny s příběhem pocházející z našeho krásného Karlovarského kraje jsou mým podnikatelským osudem a budou vám přinášet radost stejně jako mně.
Svatební kytice našich babiček vycházely z české přírody a tento styl přichází opět do módy. V každém ročním období dokážu připravit kouzelnou svatbu i pro nevěsty, které se rozhodnou vdávat za poletujících sněhových vloček. V tomto případě používám jehličnany, sušené květiny i traviny. Mají opravdu jedinečné kouzlo.

Děkuji, že jste dočetli až sem, bude pro mě potěšením vám udělat radost květinou! Žijte se mnou příběh květin, který rozkvétá pod Krušnými horami.  

Nikola Al Haboubi Florianová